Els Premis Orpheo 2018 ja tenen guanyadors

Camp de Morvedre,

Les Societates Musicals del Camp de Morvedre que pertanyen a la FSMCV fan pública la llista de guardonats de la edició 2018 dels Premis Orpheo que s’entregaran el próxim diumenge dia 21 d’octubre en Gilet, durant la cel.lebració de la IV Gala de la Música del Camp de Morvedre Este acte s’encuadra dins la Campanya d’Activitats Comarcals de la FSMCV i está disenyat per aumentar la unió entre les bandes.

A més de fer-se l’entrega de premis, en la Gala actuaran tres de les bandes de la comarca: la Unió Musical d’Algímia, la Unió Musical-Cultural d’Estivella i la Unió Musical de Quartell que plenaran de música l’event.

En estos reconeiximents dividits en diferents categoríes, están representades totes les bandes federades de la comarca. La llista de persones guardonades amb els Premis Orpheo 2018 de la música Camp de Morvedre segons categoría es:

Premi Orpheo Especial concedit per la Junta Directiva Comarcal

Luis Vidal Domínguez, tresorer (2006-2017) i secretari general (2017-2018) FSMCV

Premi Orpheo a la Creació Musical

Innsbruck Bus, poema Sinfónic composat per Rafael Doménech

Premi Orpheo a la Producció Musical

“Esta Noche Suena Tu Voz”, espectacle Musical produït per la Unión Musical Porteña

Premi Orpheo a Tota una vida dedicada a la música

Blai Gómez Amigó, músic de la Societat Musical de Canet d’en Berenguer
Miguel Lafont, músic de la Societat Joventut Musical de Faura

Premi Orpheo a la millor trajectòria acadèmica de grau mitjà i superior

Paula Mor Llombart, violín millor expedient grau mitjà
Pablo Porrero Benito, trombó millor expedient grau superior

Premi Orpheo als membres de les Societats Musicals

Juan Carlos Lafont Bonet, Societat Músico-Cultural d’Albalat dels Tarongers
Juan Emilio Lostado Gascó, Agrupació Músico-Cultural d’Algar del Palància
Isabel Compañ Mora, Unió Musical d’Algímia
Sergi Rajadell Segundo, Societat Musical de Canet d’en Berenguer
Rafael Blasco Renau, Unió Musical-Cultural d’Estivella
Fina Gómez Monteagudo, Societat Joventut Musical de Faura
María Orón Aznar, Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet
Mayte Benet Gil, Unió Musical Petresana
José Vicente Berchi Cuenca, Unió Musical de Quart de les Valls
José Manuel Ayala Pérez, Unió Musical de Quartell
José Moliner Torró, Societat Musical Lira Saguntina
Conchín Cuenca Mauri, Unión Musical Porteña