Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana

Este fin de semana, el sábado 2 y domingo 3 de noviembre, se celebra en el Palau de les Arts de Valencia el 41 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana, con la colaboración de FSMCV. Adjuntamos programación:

Programa diumenge, 3 de novembre 

 

SEGONA SECCIÓ

 10:30 h 

Obra Obligada: OrorDEdeSAsa d’Andrés Valero Castells 

CENTRO INSTRUCTIVO MUSICAL SANTA CECÍLIA DE YÁTOVA 

Pasdoble: Música y vinos de Manuel Morales Martínez 

Obra lliure: La porta de l’Àngel de Saül Gomez Soler 

Director: Juan Manuel Alarcón García 

 

UNIÓN MUSICAL DE REDOVÁN 

Pasdoble: María Jiménez de Daniel Ros Hernández 

Obra lliure: Rapsodia Mediterránea de Juan Jesús López Sandoval 

Director: Daniel Ros Hernández 

 

UNIÓN MUSICAL DE SONEJA 

Pasdoble: Álvaro Ramón i Ricci de José Beteta i Martínez 

Obra lliure: The year of the dragon de Philip Sparke 

Director: Juan Francisco Plasencia Civera 

 

PRIMERA SECCIÓ 

16:30 h 

Obra obligada: Aditus de José Alamá Gil 

 

SOCIEDAD DE ARTE MUSICAL LA FILARMÓNICA DE CALLOSA DE SEGURA

Pasdoble: A mi madre de Roque Baños 

Obra lliure: Symphony n.º 1- The arcangels de Franco Cesarini 

Director: Gabriel García Gutiérrez. 

 

BANDA JUVENIL DE LA SOCIETAT MUSICAL INSTRUCTIVA SANTA CECÍLIA DE CULLERA 

Pasdoble: Siempre noble y liberal de José Luís Peiró 

Obra lliure: La batalla de Rande de Juan Gonzalo Gómez de Val 

Director: Enrique Sapiña García Programa dissabte, 2 de novembre 

 

QUARTA SECCIÓ 

10:30 h 

Obra obligada: Atenea de Josep Ros García 

 

UNIÓ MUSICAL D’ALGÍMIA D’ALFARA 

Pasdoble: Puenteareas de R. Soutillo 

Obra lliure: Lake of the moon de Kevín Houben 

Director: Xesco Guillem i Escobar 

 

UNIÓN MUSICAL Y CULTURAL DE ALTURA 

Pasdoble: Los barbas de Ferrer Ferran 

Obra Lliure: El Racó de l’Or de Saül Gómez Soler 

Director: Alvaro Gómez Gómez 

 

ASOCIACIÓN CULTURAL AMIGOS DE LA MÚSICA Y DANZA DE ORIHUELA 

Pasdoble: El de més clase de José María Moreno 

Obra lliure: Earthquake de Jan de Haan 

Director: Alfonso Javier Alfonso González 

 

TERCERA SECCIÓ 

16:30 h 

Obra obligada: Cerulian Overture de Julio Domingo Escamilla

 

BANDA JOVEN DE LA UNIÓN MUSICAL DE GODELLETA 

Pasdoble: Ángel Gil “el tío Ángel ” de Gabriel Sancho 

Obra lliure: El ritual del fuego de David Penades – Fasanar 

Director: Vicente Reche Ruiz 

 

UNIÓ MUSICAL VALLDUXENSE DE LA VALL D’UIXÓ 

Pasdoble: Elena Codina de David Penades 

Obra lliure: Xàtiva, 1939 – El Guernica valencià de David Penades – Fasanar 

Director: Angel Martínez Cruz 

 

UNIÓN MUSICAL DE DOLORES 

Pasdoble: Dolores de Manuel Castelló Rizos 

Obra lliure: Valhalla variacions per a banda de Francisco Zacares Fort 

Director: Victor Cano Pérez 

Jurat
Presidenta: María Margarita Landete Carrilero
Vicepresident: Pere Manuel Aragó
Vocals: José Alamá Gil Lidón, Valer Cabaleiro, Isabel María Rubio Molina, Andrés Valero Castells, Julio Domingo Escamilla
Secretària: M.ª José Albors Merino
Presentador: Onofre Valldecabres