Ordre de actuació de les bandes de música que participarán en la 41 edició del Certamen Provincial de Bandes de Música de Valéncia

València, 2 de Desembre de 2016

L’Àrea de Cultura de la Diputació de València ha celebrat aquest dijous, en el saló Alfons el Magnànim del Centre Cultural La Beneficència de València, el tradicional sorteig del 41 Certamen Provincial de Bandes de Música, que ha determinat les formacions participants en cadascuna de les quatre seccions del certamen i la seua ordre d’actuació i concurs el cap de setmana del 13 i 14 de maig de 2017.

El sorteig ha tingut lloc aquest dijous, 1 de desembre i en ell ha participat, en representació de la FSMCV, Vicente Cerdà, President Provincial de València, al costat dels representants de les societats musicals participants així com la presència del diputat de Cultura, Xavier Rius.

El Certamen Provincial de Bandes de Música consisteix en la interpretació de dues obres per part de cada banda de música participant, una obligada marcada per l’organització del Certamen, i una segona de lliure elecció. Prèviament al concurs oficial, cada formació interpretarà un pasdoble (no puntuable), la durada del mateix no excedirà els quatre minuts de durada.

13 de Maig

Matí

Secció Primera (fins 90 músics)

Obra obligatòria: Xàtiva 1707. La ciutat abatuda, del maestro canalense David Penadés Fasanar

  1. Unió Protectora Musical de Vallada
  2. Societat Protectora Musical la Lira d’Alfarp.
  3. Societat Artístico Musical de Picassent

Vesprada

Secció Segona (fins 70 músics)

Obra obligatòria: Desde 1903, del compositor de Catarroja, Francisco Bort Ramón.

  1. Sociedad Musical ‘La Familiar’ de Benissanó
  2. Societat Unió Artístico-Musical de Sollana
  3. Agrupació Artística Musical ‘Santa Bàrbara’ de Piles
  4. Unió Musical Santa Maria del Puig,
  5. Unió Musical de la Pobla Llarga.

14 de Maig

Matí

Secció Tercera (fins 50 músics)

Obra obligatòria: Briuxes en l’horta, de Miguel Asensi Martín.

  1. Asociación Cultural Allegro de València
  2. Banda Artística-Cultural de Montaverner.
  3. Societat Musical Barri de Malilla, València

Cuarta secció (fins 40 músics)

Obra obligatòria: Obertura 1970, del maestro Juan Pons Server.

Associació Musical Jove de Benimaclet, València

Vesprada

Secció Especial (Fins 110 músics).

Obra obligatòria: El milagro de la vida, del compositor de Algemesí Bernardo Adam Ferrero.

  1. Unió Musical de Benaguasil
  2. Societat Instructiva Unió Musical de Tavernes de la Valldigna.

Més informació:

La Unió Musical de Benaguasil i la Instructiva de Tavernes de la Valldigna lluitaran pel màxim guardó al Certamen Provincial de Bandes

/* Chatbot Tidio */