39 Certamen de bandes de la Comunitat Valenciana

El 39 Certamen de Bandes de la Comunitat Valenciana tindrà lloc els pròxims 18 i 19 de novembre a l’Auditori del Palau de les Arts Reina Sofia de València. Com a novetat, cal assenyalar que l’edició d’enguany es desenvoluparà en horari de vesprada.

La primera jornada estarà dedicada a les formacions de quarta i tercera secció, mentre que la segona jornada serà per a les agrupacions pertanyents a segona i primera secció.

Més informació al web de CulturArts.
 

Programació

 
DISSABTE 18 DE NOVEMBRE – 16:00h

QUARTA SECCIÓ

Obra obligada: “La muerte roja” de Josep Ros

 

UNIÓN LÍRICA ORCELITANA DE ORIHUELA

Pas doble: “Carmesina” de Manuel Morales

Obra lliure : “El agua prodigiosa” de Martinez Gallego

Director: Rafael González

 

ASSOCIACIÓ MÚSICA JOVE DE VALÈNCIA

Pas doble: “Amigos” de Matteo Firmi

Obra lliure: “La ruta del Cid” de David Rivas Domínguez . 1.- El inicio de una leyenda 2.- El deber de un guerrero: luchar por su señor 3.- Nostalgia, Jimena en su corazón 4.- Fiesta final. El Cid llega a Valencia

Director: Enrique Barrachina

 

AGRUPACIÓN MÚSICO CULTURAL VIRGEN DE LORETO DE BEJÍS

Pas doble: “Machaco” de José Rafael Pascual Vilapalana

Obra lliure: “Flash” de Carlos Pellicer. 1- Overture 2.- Loving time 3.- Adornian finale

Director: Josep Domínguez Martín

 

TERCERA SECCIÓ

Obra obligada: “Redoble” d’Azael Tormo

 

L’HARMONIA SOCIETAT MUSICAL D’ALACANT

Pas doble: “A mi madre” de Roque Baños López

Obra lliure: “Golden Land” de Saul Gómez Soler

Director: José Tomás Moñinos Baeza

 

BANDA ARTÍSTICO CULTURAL DE MONTAVERNER

Pas doble: “Encuentros” de José Rafael Pascual Vilaplana

Obra lliure: “El camino real” d’Alfred Reed

Director: Luís Carbó Segrelles

 

UNIÓ MUSICAL VALLDUXENSE DE LA VALL D’UIXÓ

Pas doble: “Enrique López” d’Antón Alcalde

Obra lliure: “Marea negra” d’Antón Alcalde

Director: Ángel Martínez Cruz

 

DIUMENGE 19 DE NOVEMBRE – 16:00h

SEGONA SECCIÓ

Obra obligada: “Sad Clown Symphony” de Santiago Miguel Alarcón

 

SOCIETAT UNIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA DE MONCOFA

Pas doble: “Tota una vida” de Juan C. Alós

Obra lliure: “Africana” d’Andrés Valero Castells

Director: Mikael Celda González

 

UNIÓN MUSICAL LA AURORA DE ALBATERA

Pas doble: “ Els cegajosos” de Daniel Gilabert Gil

Obra lliure: “Sinfonía Hamlet” de Santiago Quinto Serna

Director: Santiago Quinto Serna

 

UNIÓ SANTA MARIA DEL PUIG

Pas doble: “Valencianet” de Julio Ribelles Brunet

Obra lliure: “El jardín de Hera” de José Suñer Oriola

Director: Manuel Járrega Ventura

 

PRIMERA SECCIÓ

Obra obligada: “El Castellar de Meca” de Salvador Luján

 

SOCIETAT ARTÍSTICO MUSICAL DE PICASSENT

Pas doble: “Las arenas” de Manuel Morales Martínez

Obra lliure: “El jardín de Hera” de José Suñer Oriola

Director: Victor Soria Urios

 

UNIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA D’ONDA

Pas doble: “Fira d’Onda” de Rafael Talens

Obra lliure : “Homenaje a Joaquín Sorolla” de Bernardo Adam Ferrero

Director: Daniel Gómez Asensio

 

SOCIETAT FILHARMÒNICA UNIÓ MUSICAL D’AGOST

Pas doble: “Begoña Jiménez” de Saül Gómez Soler

Obra lliure: “Symphony of winds” Op. 67 de Derek Bourgeois

Director: Manuel Mondejar Criado

 

Documentació

Descarregar programa en PDF