Consulta l’ordre d’actuació i repertori final del XLVIII Certamen Provincial de Bandes d’Alacant

El dilluns 30 de gener va tindre lloc en el Saló de Plens de la Diputació d’Alacant el sorteig per establir l’ordre d’actuació de les bandes que participaran en el 48é Certamen de la Diputació d’Alacant. De la mateixa manera, es va establir el repertori final d’obres que interpretaran les formacions participants en el concurs.

Primera sessió

La primera cita serà el dissabte 23 de març a l’Auditori de Rafal on actuaran la Primera i la Segona secció d’aquest Certamen. Així serà l’ordre d’actuació:

Sesisó matinal (a partir de les 9h)

PRIMERA SECCIÓ

1. Sociedad Arte Musical ‘La Filarmónica’ de Callosa de Segura
2. Sociedad Unión Musical de Crevillente

SEGONA SECCIÓ

1. Sociedad Musical ‘La Armónica’ de Cox
2. ‘L’Harmonia’ Societat Musical d’Alacant

Sessió vespertina (a partir de les 17 h)

1. Societat Unió Musical de La Canyada
2. Sociedad Unión Musical ‘La Artística’ de Novelda
3. Sociedad Musical Santa Mª Magdalena de Novelda
4. Unión Musical de Redován

La cloenda d’aquesta primera sessió anirà a càrrec de la Sociedad Arte Musical de Rafal.

Segona sessió

Respecte a la segona sessió, aquesta tindrà lloc el dissabte 6 d’abril a la Casa de la Cultura de la Torre de les Maçanes, on actuaran la Tercera i la Quarta secció amb el següent ordre d’actuació:

Sessió matinal (a partir de les 9h)

QUARTA SECCIÓ

1. Asociación Cultural Amigos de la Música y la Danza de Orihuela

TERCERA SECCIÓ

1. Sociedad Musical Santa Cecilia de Camp de Mirra
2. Sociedad Musical ‘La Esperanza’ de San Vicente del Raspeig
3. Sociedad Unión Musical de Dolores

Sessió vespertina (a partir de les 17 h)

1. Ateneo Musical ‘Maestro Gilabert’ de Aspe
2. Unión Musical Santa Cecilia de Rojales
3. Unión Musical de Hondón de las Nieves

La cloenda d’aquesta segona sessió anirà a càrrec de la Societat Musical “L’Aliança” de la Torre de les Maçanes.

Repertori

Abans de començar el seu concurs oficial, cada banda participant haurà d’interpretar un pasdoble o obra que no serà puntuable (durada màxima de cinc minuts). Seguidament donaran pas a la interpretació de les dues obres que formaran part del concurs, una obligada i una altra de lliure elecció.

L’obra obligada per a cadascuna de les seccions serà:

– Primera Secció: Julio Verne, Iván Romero Fuentes.
– Segona Secció: Concierto Alicantino, Jesús Mula Martínez (Primer Premio de Composición Internacional de Música Sinfónica “Maestro Ferrero”).
– Tercera Secció: Via Augusta, José María García Montalt.
– Quarta Secció: Drapos (danzas), Sixto Manuel Herrero Rodes.

A continuació es detallen tant els pasdobles com l’obra de lliure elecció que interpretarà cada participant:

PRIMERA SECCIÓ

Sociedad Arte Musical ‘La Filarmónica’ de Callosa de Segura:

– Pasdoble: El mago de la muleta, Rafael Oropesa.
– Lliure: Los Arcángeles, Franco Cesarini.

Sociedad Unión Musical de Crevillente:

– Pasdoble: Centenari musical, Ramon García i Soler.
– Lliure: Fourth Symphony, Alfred Reed.

SEGONA SECCIÓ

Sociedad Musical ‘La Armónica’ de Cox:

– Pasdoble: Francisco Pastor Pineda, Antonio Ruda Peco.
– Lliure: Miraculum, Francisco J. Martínez-Gallego.

‘L’Harmonia’ Societat Musical d’Alacant:

– Pasdoble: Marta Agustín, Pere Sanz Alcover.
– Lliure: Terra de Reis (Episodio sinfónico), Pere Sanz Alcover.

Societat Unió Musical de La Canyada:

– Pasdoble: Santjoaneries, Ferrán Campos-Valdés.
– Lliure: Sequences for band, Carlos Pellicer.

Sociedad Unión Musical ‘La Artística’ de Novelda:

– Pasdoble: Begoña Jiménez, Saül Gómez Soler.
– Lliure: Alejandro Magno, Miquel Morales Climent.

Sociedad Musical Santa Mª Magdalena de Novelda:

– Pasdoble: Cristina Blasco, Miguel Ángel Mas
– Lliure: The ghost ship, José Alberto Pina.

Unión Musical de Redován:

– Pasdoble: María Jiménez, Daniel Ros Hernández.
– Lliure: Sendes, José Alberto Pina.

TERCERA SECCIÓ

Sociedad Musical Santa Cecilia de Camp de Mirra:

– Pasdoble: Fiesta del pasodoble, Ferrán Campos Valdés.
– Lliure: El racó de l’or, Saül Gómez i Soler.

Sociedad Musical ‘La Esperanza’ de San Vicente del Raspeig:

– Pasdoble: Andrés contrabandista, Óscar Navarro González.
– Lliure: A pedra da serpe (poema sinfónico), José Luis Represas Carrera.

Sociedad Unión Musical de Dolores:

– Pasdoble: Filigrana, Ricardo Dorado.
– Lliure: Valhalla, Francisco Zacarest Fort.

Ateneo Musical ‘Maestro Gilabert’ de Aspe:

– Pasdoble: Rafael Mauricio, Rafael Talens Pelló.
– Lliure: Danza sinfónica for symphonyc band, Op. 117, James Barnes.

Unión Musical Santa Cecilia de Rojales:

– Pasdoble: El diputat, Antonio Carrillos Colomina.
– Lliure: De bello gallico, Bart Picqueur.

Unión Musical de Hondón de las Nieves:

– Pasdoble: Andrés contrabandista, Óscar Navarro González.
– Lliure: Expedition, Óscar Navarro González.

QUARTA SECCIÓ

Asociación Cultural Amigos de la Música y la Danza de Orihuela:

– Pasdoble: El de más clase, José María Moreno.
– Lliure: Nostradamus, Otto M. Schwarz.

/* Chatbot Tidio */