EN DIRECTE | Segueix la retransmissió del 43é Certamen de Bandes de Música de la Diputació de València

Aquest dissabte 18 i diumenge 19 de maig se celebra el 43é Certamen Provincial de Bandes de la Diputació de València en el Palau de la Música. Segueix-ho en directe amb nosaltres a partir de les 10.00 hores!

També pots seguir el minut a minut en xarxes a través dels perfils en Twitter del Certamen (https://twitter.com/bandesdival) i del Servei de Cultura de la Diputació (https://twitter.com/culturadival), i també en les etiquetes #bandesdival i #Valenciaesmusica.

Retransmissió en directe

Horaris i participants

Dissabte 18 de maig – Matí – Secció Quarta

10.00 – Inici retransmissió.

10.30 – Agrupació Musical Jove de Manuel

Pasdoble: Panorama de Godofredo Garrigues
Obra obligada: Sait de Rafael Giner Estruch
Obra de lliure elecció: La Fortaleza de David Penadés Fasanar
Director: Vicent Sánchis Martínez

11.15 – Societat Artística i Cultural Unió Musical de Benetússer

Pasdoble: Sacumb: 40 anys fent música d’Esteban Peris Aviñó
Obra obligada: Sait de Rafael Giner Estruch
Obra de lliure elecció: Fourth Suite for band (city of music) d’Alfred Reed
Director: Isidro Joaquín Martínez Sáiz

12.00 – Unió Musical d’Algímia d’Alfara

Pasdoble: María Moliner de Vicente Ortiz Gimeno
Obra obligada: Sait de Rafael Giner Estruch
Obra de lliure elecció: Lake of the moon de Kevin Houben
Director: Xesco Guillem i Escobar

12.45 – LLIURAMENT DE PREMIS DE LA SECCIÓ QUARTA

Dissabte 18 de maig – Vesprada – Secció Segona

17.00 – Unió Musical Santa Cecilia de Canals

Pasdoble: Jose Arnau, el més gran de Josep Ros García
Obra obligada: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá Hernández
Obra de lliure elecció: The year of the dragon de Philip Sparke
Director: Josep Ros García

17.55 – Associació Cultural Tot per la música d’Ontinyent

Pasdoble: Miriam Martínez de Mario Roig Vila
Obra obligada: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá Hernández
Obra de lliure elecció: Taj Mahal d’Hugo Martínez Chinesta
Director: Jordi Soler i Carbó

18.50 – Centre Instructiu Musical Santa Cecilia de Yátova

Pasdoble: Laura Fabra de Santi Miguel Alarcón
Obra obligada: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá Hernández
Obra de lliure elecció: Cervantes ejemplar, Temps I i III d’Enrique de Tena
Director: Juan Manuel Alarcón García

19.45 – Banda convidada: Associació Banda La Valenciana, Societat Musical del País Valencià a Barcelona

Director: Vicent Pérez i Esteban (Coleto)

Mi Barcelona de Julio Laporta Hellín
Estellesiana de J.E. Canet
Euphoric City de Carlos Pellicer
– BIS: Penya Cadell (marxa mora) de Francisco Esteve Pastor

20.20 – LLIURAMENT DE PREMIS DE LA SECCIÓ SEGONA

Diumenge 19 de maig – Matí – Seccions Primera i Especial

10.30 – Banda Juvenil de la SMI Santa Cecilia de Cullera

Pasdoble: Siempre noble y liberal de Jose Luis Peiró
Obra obligada: Los cuatro jinetes del apocalipsis d’Hugo Chinesta
Obra de lliure elecció: La batalla de Rande (Simfònia 2) de Juan-Gonzalo Gómez Deval
Director: Enrique Sapiña García

11.40 – Centre Artístic Musical Santa Cecilia de Foios

Pasdoble: Maria Teresa Medina de Javier Artés Arlandis
Obra obligada: 1889 La Filarmónica de José Salvador González Moreno
Obra de lliure elecció: El jardín de las Hespérides de José Súñer Oriola
Director: José Martínez Colomina

12.15 – LLIURAMENT DE PREMIS DE LA SECCIÓ PRIMERA I DE LA SECCIÓ ESPECIAL

Diumenge 19 de maig – Vesprada – Secció TERCERA

17.00 – Unió Musical de Xeraco

Pasdoble: Xeraco de Miguel Villar González
Obra obligada: Via Augusta de José María García Montalt
Obra de lliure elecció: Firestorm de Stephen Bulla
Director: Juan José Martí Gómez

17.50 – Societat Joventut Musical de Quart de les Valls

Pasdoble: Beatriz Alós de Rafael Doménech Pérez
Obra obligada: Via Augusta de José María García Montalt
Obra de lliure elecció: Armenian Dances (1a part) d’Alfred Reed
Director: Juan F. Plasència Civera

19.40 – Banda Jove de la Unió Musical Municipal de Godelleta

Pasdoble: Ángel Gil, “El tío Ángel” de Gabriel Sancho
Obra obligada: Via Augusta de José María García Montalt
Obra de lliure elecció: El ritual del fuego de David Penadés Fasanar
Director: Vicente Reche Ruiz

20.25 – Societat Musical Música Jove de Benimaclet

Pasdoble: Benimaclet en Festes de Xavier Zamorano Alós
Obra obligada: Via Augusta de José María García Montalt
Obra de lliure elecció: Made in València de diversos autors i autores
Director: Enrique Barrachina

21.15 – Agrupación Musical Carrera Fuente de Sant Luis de València

Pasdoble: Ricardo Cabaler de José Fernando Cuadrado Lloret
Obra obligada: Via Augusta de José María García Montalt
Obra de lliure elecció: Saxsuit d’Andrés Valero Castells
Director: Diego Bosch Alcaina

22.10 – LLIURAMENT DE PREMIS DE LA SECCIÓ TERCERA