Altura acollirà la XIX edició de la Trobada de Bandes de Música de l’Alto Palancia

Altura, 15 de juliol de 2016

Altura albergarà el dissabte, 16 de juliol, la XIX Trobada de Bandes de Música de l’Alto Palancia. Enguany, participaran en el festival 14 bandes d’Unió Artística Musical Navaixes, Societat Musical de Sogorb, Unió Musical de Soneja, Unió Musical de Sot de Ferrer, Unió Musical i Cultural Santa Cecília de Teresa, Unió Musical Santa Cecilia de Viver, Unió Musical Somnis d’Artista d’Almedíxer, Societat Unió Musical d’Assuévar, Agrupació Músic Cultural Verge del Loreto de Begís, Societat Artístic Musical de Castellnovo, Associació Cultural Unió Musical de Caudiel, Societat Musical de Geldo, Societat Musical i Cultural Otobesa de Jéricay la Unió Musical i Cultural d’Altura

La XIX Trobada de Bandes de Música de l’Alto Palancia, està impulsada per la Federació Valenciana de Societats Musicals i la Diputació Provincial de Castelló, i té com a objectiu principal l’intercanvi cultural i musical entre els municipis com a part dels senyals d’identitat.
Coincidint amb l’esdeveniment, la Unió Musical i Cultural d’Altura, celebra el seu 136 aniversari. En la trobada els assistents podran gaudir de la interpretació d’obres com a Glòria al Treball, Orgull Santiaguista o El Tío Ramón Ramón.

PROGRAMA D’ACTES
18.30 h Recepció d’Autoritats i Juntes Directives en l’Ajuntament d’Altura. Concentració de Societats Musicals en el Parc Municipal “La Glorieta”.

19:00 h Eixida de les Autoritats fins a la Plaça de la Cova Santa, acompanyades per la Unió Musical i Cultural d’Altura.

19:30 h Desfile de les Bandes de Música des de “La Glorieta” per l’Av. del Santurari fins a la Plaça de la Cova Santa.

Imposició de corbatines i lliurament de detalls a les Bandes participants

Presentació de l’Acte i salutació d’Autoritats.

Himne Regional de la Comunitat Valenciana interpretat per la Unió Musical i Cultura d’Altura.

22:00 h Sopar i discomóvil en el Parc Don Jaime Ramón i Porcel.

PROGRAMA BANDES PARTICIPANTS

UNIÓN ARTÍSTICA MUSICAL DE NAVAJAS Director: Enrique Marín Monfort

Pasdoble: Deba (Marcha) Pablo Solozabal

SOCIEDAD MUSICAL DE SEGORBE Director: Josep Miquel Martínez Giménez

Pasdoble: Gloria al trabajo . Jaime Teixidor

UNIÓN MUSICAL DE SONEJA Director: Juan Plasencia Civera

Pasdoble: Orgullo Santiaguista Ignacio Sánchez Navarro

UNIÓN MUSICAL DE SOT DE FERRER Director: Federico Rausell Adrián

Pasdoble: Puenteareas Reveliano Soutullo

UNIÓN MUSICAL Y CULTURAL SANTA CECILIA DE TERESA Director: Luis Miguel Marín Chover

Pasdoble: Algimia de Alfara . Martín Alonso Pérez

UNIÓN MUSICAL SANTA CECILIA DE VIVER Director: Juan Lafarga Civera

Pasdoble: Novelda . Juan Manuel Molina

UNIÓN MUSICAL SUEÑOS DE ARTISTA DE ALMEDÍJAR Director: Francisco Mengual Sanfélix

Pasdoble: Como las propias rosas Valentín Ruiz Gómez

SOCIEDAD UNIÓN MUSICAL DE AZUÉBAR Director: Antonio Porcel Montesinos

Pasdoble: Azuébar . Joaquín Sanchís

AGRUPACIÓN MÚSICO CULTURAL VIRGEN DEL LORETO DE BEJÍS Director: Josep Domínguez Martín

Pasdoble: El Tío Ramón . Salvador Salvá y Olcina

SOCIEDAD ARTÍSTICO MUSICAL DE CASTELLNOVO Director: Ricardo Bolós Pérez

Pasdoble: Alcázar nuevo . Camilo Pérez Montllor

ASOCIACIÓN CULTURAL UNIÓN MUSICAL DE CAUDIEL Director: Faustino Arnau Márquez

Pasdoble: El Tío Caniyitas Ricardo Dorado Janeiro

SOCIEDAD MUSICAL DE GELDO Director: Salvador Andrés Rivas Gil

Pasdoble: Ayamonte Juan Amador Jiménez

SOCIEDAD MUSICAL Y CULTURAL OTOBESA DE JÉRICA Director: Rafael Doménech Pérez

Pasdoble: Camino de Rosas José Franco Ribate

UNIÓN MUSICAL Y CULTURAL DE ALTURA Director: Álvaro Gómez Gómez

Pasdoble: Carmesina . Manuel Morales Martínez

/* Chatbot Tidio */