38 Certàmen de Bandes de la Comunitat Valenciana, este cap de setmana al Palau de les Arts

València, 19 d’octubre del 2016

CulturArts ha donat a conèixer el programa complet del 38 Certàmen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana, que es celebrarà els dies 22 i 23 d’octubre a l’Auditori del Palau de les Arts Reina Sofia de València.

Al certamen participaran les bandes de música que han obtingut el Primer Premi amb Menció d’Honor a les respectives seccions de l’últim Certamen Provincial que ha organitzat cadascuna de les Diputacions Provincials de la Comunitat.

En aquesta edició composaran el jurat Amparo Edo Biol, Dúnia Pérez Beltrán, Manel Barea Cervera, Rafael Sanz-Espert i Vicent Pelechano Barberá.

Dissabte 22 d’octubre, 15:30 hores

Quarta Secció

Obra obligada: “Druids” de Javier Pinto Bañuls

Agrupación Musical El Delirio de Gorga
Pasdoble: “Llíria”, de José María Martín Domingo
Obra lliure: “Kraken”, de Hugo Chinesta
Director: Miquel Nadal Bonet

Associació Musical Sant Jordi de Sant Jordi del Maestrat
Pasodoble: “Mis Revoleras”, de Francisco Signes
Obra libre: “Overture to a new age”
Director: Pascual Arnau Beltran

Lira Musical de Salem
Pasdoble: “CXXV Aniversari” de Juan Alborch Miñana
Obra lliure: “Chess” de Johan de Meij
Director: Ernesto Micó Ferri

Tercera Secció

Obra obligada: “La batalla de La Rochelle” de Jordi Peiró Marco

Unió Musical Santa Cecília de Xilxes
Pasdoble: “Mis Revoleras”, de Francisco Signes
Obra lliure: “El jardín de las delicias” de Miquel Ferrandis
Director: Gaspar Genovés Pitarch

Agrupació Musical de Beneixida
Pasdoble: “Ámbar” de Laureano Climent
Obra lliure: “Taj Mahal” de Hugo Chinesta
Director: Azael Tormo Muñoz

Unión Musical de Redovan
Pasdoble: “Traner” de Rafael Talens Pelló
Obra lliure: “Saga Candida” de Bert Appermont
Director: Miguel Monera Martínez

Diumenge 23 d’octubre, 10:00 hores

Segona Secció

Obra obligada: “Jaque a la Reina” de Juan Gonzalo Gómez de Val

Associació Musical La Filharmònica Alcudiana de l’Alcúdia
Pasdoble: “Vestigis d’Art” de Sergi Pastor Puchol
Obra lliure: “Chamber Symphony n1” de José Suñer-Oriola
Director: Sergi Pastor Puchol

Unió Musical de Vilafranca
Pasdoble: “La marxa de 1941” de John Williams
Obra lliure: “Quatre interludis marins” de Benjamin Britten
Director: Pau Monfort Pitarch

Unión Musical de Bigastro
Pasdoble: “Los barbas” de Ferrer Ferran
Obra lliure: “Sidus” de Thomas Doss
Director: Diego Carrillo Soler

Diumenge 23 d’octubre, 16:00 hores

Primera Secció

Obra obligada: “Flor de mayo” de Amparo Edo Biol

Unió Musical de Carlet
Pasdoble: “Roberto Forés” de Ferrer Ferran
Obra lliure: “The Great Spirit” de Ferrer Ferran
Directora: Beatriz Fernández Aucejo

Sociedad Musical de Segorbe
Pasdoble: “Esther Nieja” de José Antonio Rebollar
Obra lliure: “Miticaventura” de Ferrer Ferran
Director: Josep Miquel Martínez Giménez

Sociedad Musical La Amistad de Villafranqueza
Pasdoble: “Cent anys” de Ramón Garcia Soler
Obra lliure: “Entornos” de Amando Blanquer Ponsoda
Director: Eduardo Peris Signes